OlaStodółka 500 www.olastodolka.plJestem krakowską projektantką. Od dziecka interesowałam się sztuką, z czasem coraz bardziej skupiając na przejawach kultury materialnej człowieka, co przerodziło się w fascynację historią ubioru, a w konsekwencji modą. Wiedzę zgłębiałam studiując między innymi projektowanie odzieży w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz technologię odzieży w Zespole Szkół Odzieżowych w Krakowie.

Moda dla mnie to przede wszystkim spotkanie sztuk użytkowej i pięknej, którego efektem jest kreacja o charakterze zarówno funkcjonalnym, jak i ozdobnym. Kierując się tą zasadą w projektowaniu dużą wagę przywiązuję do kwestii technologicznych: przemyślanego doboru materiałów, zastosowania właściwej konstrukcji oraz wysokiej klasy krawiectwa. Jednocześnie równie istotna jest dla mnie czysta kreacja artystyczna: dbałość o nowatorskość projektu, stawianie na indywidualizm, zaskoczenie ciekawym detalem...

Inspiracje znajduję w modzie prezentowanej na wybiegu i na ulicy. Tematów poszukuję zarówno w sztuce, jak i w naturze. Po olśnienia przychodzę na koncerty, ponieważ moje najlepsze pomysły powstają podczas słuchania muzyki na żywo.